Zalety strony internetowej | Scythe-Studio.com

Zalety strony internetowej

2018-09-04 | Scythe Studio

Jeżeli czytasz ten post to prawdopodobnie masz już stronę internetową prezentującą działalność Twojej firmy lub też intensywnie myślisz o takiej bądź co bądź inwestycji. Pozwól, że przytoczymy Ci istotę posiadania strony firmowej. Dowiesz się o korzyściach z tego tytułu oraz o wpływie prowadzenia strony na twój internetowy wizerunek.

Strona internetowa to najprościej rzecz ujmując twoja wirtualna wizytówka z tą różnicą w porównaniu do tradycyjnej wizytówki, że w obecnych czasach jest znacznie bardziej istotna. Często to właśnie w to miejsce trafiają potencjalni nowi klienci. Na jej podstawie wielu z nich wyrobi sobie zdanie o twojej firmie oceniając jej profesjonalizm i nowoczesność. Jakość strony rzutuje na ocenę twojej firmy przez odwiedzającego stronę. Jeżeli skorzystałeś z naszych usług możesz być pewien, że reakcja będzie jedynie pozytywna 😉. #instantreklama

Wiarygodność

Strona internetowa sprawia, że twoja firma staje się bardziej wiarygodna w oczach klienta. Firma Verisign zajmująca się statystykami internetowymi w 2015 roku opublikowała wyniki badań, z których wynika, że 84% ludzi uważa małe firmy ze stronami internetowymi za bardziej wiarygodne i godne zaufania, niż te nieposiadające stron firmowych. Wnioski są dość intuicyjne. Nie liczy się wielkość firmy i branża. Każdy bez wyjątku powinien zadbać o swój internetowy wizerunek.

zalety strony internetowej

 

Elastyczność

Wyobraź sobie, że twój salon kosmetyczny zmienia swoją lokalizację. Jeżeli korzystasz z tradycyjnych metod reklamy (wizytówki, ulotki, reklamy zewnętrzne) musisz liczyć się z tym, że po zmianie adresu świadczenia usług aktualność danych ucierpi. Adres umieszczony na tych środkach reklamy ulegnie przedawnieniu a produkcja nowych materiałów to w zależności od naszej skali, duży koszt. Na stronie internetowe, profilu na Facebook’u czy stronie firmy w Google to kwestia paru kliknięć myszką. W dodatku zupełnie za darmo. Dodatkowo możesz poinformować klientów o zmianie adresu. Podobnie ma się sprawa w przypadku innych danych – godziny otwarcia, nr telefonu, aktualna oferta.

 

Sprzedaż online

Być może nie zajmujesz się jedynie świadczeniem usług, ale też sprzedażą pewnych produktów z nimi powiązanych. Przykładowo prowadzisz salon masażu, ale chcesz dodatkowo handlować olejkami do masażu, balsamami, akcesoriami lub kadzidełkami. Stworzenie stacjonarnego sklepu z takimi towarami to iście horrendalny koszt. Trzeba opłacić lokal, wyposażyć go, zaopatrzyć w towar, zadbać o ekspozycję i prawdopodobnie zatrudnić ekspedienta. Nie każdy może sobie na to pozwolić. Moduł sklepu internetowego dla twojej strony to nie tylko dodatkowe medium sprzedaży. To prawdziwa alternatywa dla sklepów stacjonarnych. Jeżeli chciałbyś mieć sklep internetowy to zgłoś się do Scythe Studio. W ten sposób oszczędzisz sobie czasu, wysiłku i pieniędzy 😊 Oczywiście sklep nie musi być dodatkiem do strony, a jej trzonem w sytuacji, gdy nasza działalność polega nie na świadczeniu usług, tylko na obrocie pewną gammą produktów.

 

Prowadzenie statystyk 

Kolejną zaletą prowadzenia strony internetowej jest możliwość prowadzenia automatycznych statystyk, wyciągania z nich wniosków i kreowania w oparciu o nie oferty firmy dopasowanej do klientów. Na twoją prośbę możemy dodać odpowiedni moduł śledzenia strony za darmo. Dzięki temu masz dostęp do takich danych jak:

Jak sam widzisz jest to zbiór ciekawych informacji na bazie, których możesz konstruować komunikaty, reklamy czy promocje. Oto jeden z przykładowych wykresów oferowanych w ramach instalowanego przez nas systemu statystyk:

 

zalety strony internetowej

 

Jak sam widzisz prowadzenie strony internetowej nie jest dużym kosztem biorąc pod uwagę płynące korzyści. Jest to doskonałe źródło pozyskiwania nowych klientów a także świetna metoda utrzymywania tych stałych. Dzięki stronie klienci mogą być na bieżąco z życiem twojej firmy, która dodatowo zyskuje w oczach potencjalnych inwestorów. Jeżeli prowadzisz firmę więcej niż jednoosobową to dodatkowo kreujesz wizerunek siebie jako dobrego pracodawcy. 

Chcesz wiedzieć jak możemy Ci pomóc zaistnieć w Internecie? Skontaktuj się z nami!