Strona internetowa – 5 cech dobrej strony | Scythe-Studio.com

Strona internetowa – 5 cech dobrej strony

2018-08-28 | Scythe Studio

W obecnych czasach nikogo nie trzeba przekonywać jak ważna dla przedsiębiorcy jest strona firmowa. Dobra strona internetowa jest kluczową sprawą dla pomyślności działalności zarówna na małą jak i dużą skalę. Posiadanie swojej wizytówki w sieci być może nie jest specjalnie użyteczne dla firm działających na bardzo małą skalę, ale nawet tym takim podmiotom może przynieść realne korzyści.
 

Cechy dobrej strony internetowej

W tym premierowym wpisie na łamach firmowego bloga Scythe-Studio poruszymy temat cech jakie powinny charakteryzować dobrą stronę internetową. W końcu strona stronie nie równa. Oto 5 cech dzięki, którym twoja strona odniesie sukces!
 

Krótka i dobra domena

Czym jest domena? Domena jest naszą internetową nazwą. Można powiedzieć, że domena jako adres internetowy pełni tak samo ważną funkcję w sieci jak adres, pod którym funkcjonuje nasza firma. Powinna być możliwie najkrótsza i powinna zawierać nazwę naszej firmy. Jeżeli twoja wymarzona domena internetowa jest już zajęta to spróbuj wymyślić inną. Liczy się kreatywność i nieszablonowe podejście. Najlepiej jeżeli skorzystasz z popularnych końcówek takich jak .pl, .eu lub .com. Przy czym pamiętaj, że domena liczącej się, światowej firmy zawsze powinna kończyć się na .com. Wzbudza to zaufanie i buduje profesjonalny obraz naszej firmy wśród osób na całym świecie.

 

Logotyp i hasło twojej firmy


Klient od razu po wejściu na stronę powinien wiedzieć z czym ma do czynienia. Zamieść więc nazwę i logo twojej firmy już na stronie głównej. Warto, aby zaraz po nich znalazło się hasło twojej firmy, bądź oferowana przez Ciebie usługa. Przykładowo: "Scythe Studio – strony internetowe", lub 

"MARIO BUDOWLANIEC - blog, na którym dzielę się moimi doświadczeniami z prac remontowo - budowlanych". Chodzi o to, żeby ludzie odwiedzający stronę nawet przypadkiem, mieli świadomość tego co mogą na tej stronie znaleźć.

 

Dobra nawigacja


Strona internetowa powinna być intuicyjna i przyjazna dla użytkownika. Osoba, która wchodzi na nią po raz pierwszy nie powinna mieć problemu ze znalezieniem interesujących ją informacji. Jeżeli szukając firmy tworzącej aplikacje mobilne, wchodzimy na stronę potencjonalnego wykonawcy i nie możemy znaleźć oferty dotyczącej tworzenia aplikacji mobilnych to coś jest nie tak. Najpopularniejszymi formami nawigacji są poziome menu widoczne u góry strony lub menu widoczne dopiero po naciśnięciu specjalnego przycisku. Takiego jak w prawym górnym rogu naszej strony.

Pamiętaj, że profesjonaliści z Scythe Studio zadbają o poprawną nawigację na twojej stronie tworząc intuicyjne dla każdego odwiedzająceg, menu strony.

strony internetowe scythe studio

Informacje o firmie

Nie zapomnij zamieścić na stronie kluczowych informacji dotyczących działalności twojej firmy. Przecież właśnie w tym celu klient wchodzi na stronę internetową, aby dowiedzieć się co oferuje dany przedsiębiorca oraz jak można się z nim skontaktować. Dlatego zadbaj o obecność takich informacji jak: oferta, kontakt i przykładowe realizacje. Przy czym pamiętaj, że najważniejsza jest oferta. Pamiętaj, aby informacje o oferowanych przez nas produktach/usługach uwypuklić bardziej, niż informacje o same firmie. Jeżeli klienta nie zainteresuje nasza oferta to nie będzie miało znaczenia czy firma ma długoletnią tradycję czy też nie 😉.

Tworząc opisy naszych świadczeń staraj się być możliwie konkretny i precyzyjny. Postaw się w sytuacji potencjalnego klienta. Z pewnością chciałby on się dowiedzieć możliwie najwięcej bez konieczności kontaktowania się z Tobą. Jeżeli twoje usługi mają ustaloną cenę to nie omieszkaj też jej umieścić. Ta informacja pozwala się zorientować klientowi w twoich stawkach. Jeżeli uzna, że ceny za nasze świadczenia są nie na jego kieszeń to nie będzie miało znaczenia czy dowie się o tym na stronie, czy kontaktując się z przedstawicielami firmy osobiście. Oszczędzisz w ten sposób czas swój i odwiedzającego stronę.

 

Responsywna strona internetowa

Żyjemy w czasach ograniczonej dominacji komputerów stacjonarnych. Światem rządzą mobilne rozwiązania w postaci nowoczesnych smartfonów i tabletów, które możemy zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Profesjonalna firma zajmująca się tworzenie stron internetowych zadba, aby twoja internetowa wizytówka wyświetlała się wszystkich urządzeniach niezależnie od ich rozmiaru. Ten aspekt stron internetowych jest na tyle istotny, że warunkuje dobrą nawigację na stronie oraz jej czytelność dla użytkowników urządzeń mobilnych.

 

 

Nowoczesna strona firmowa, spełniająca opisane powyżej cechy to absolutny must have nowoczesnego przedsiębiorcy. Pomoże Ci ona w zbudowaniu profesjonalnego wizerunku twojej firmy oraz dzięki niej będzie mógł dotrzeć do większej ilości klientów. Jeżeli jeszcze nie masz swojej strony to daj nam znać pisząc na biuro@scythe-studio.com lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego. Oferujemy darmową wycenę strony internetowej.